NELER YAPIYORUZ

Sinema filmi, belgesel ve reklam filmi yapımı ve post prodüksiyon işlerinizde çözüm ortaklığı sağlıyoruz. Kurumsal kimliğinizin bilinirliliğini arttırmak dijital platformlarda daha fazla kişiye ulaşmak için hedef kitlenize uygun içerikler tasarlıyoruz. Özel sektör, kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak projeler gerçekleştiren ekibimiz ile proje başlangıcından iş teslim sürecine kadar her aşamada sizleri bilgilendirerek proje sürecini tamamen şeffaf yürütüyoruz.

Hasreti Dildar -Kürtçe Mevlit Belgesel Fragmanı

Hasreti Dildar -Kürtçe Mevlit Belgesel Fragmanı
Hasreti Dildar -Kürtçe Mevlit Belgesel Fragmanı

Hasreti Dildar -Kürtçe Mevlit Belgesel Fragmanı

01:41
Videoyu Oynat
Kız Çocuğu Belgesel Fragmanı

Kız Çocuğu Belgesel Fragmanı

00:49
Videoyu Oynat
Youtube içerik üretimi - Kemeraltı Kahraman Sokağı Boyozcusu

Youtube içerik üretimi - Kemeraltı Kahraman Sokağı Boyozcusu

11:18
Videoyu Oynat
Unilever Kurumsal Belgesel

Unilever Kurumsal Belgesel

01:04
Videoyu Oynat
Sofilm sosyal medya-2.jpg

Film Yapımı

Film yapım, kısa film ve belgesel yapım alanlarında prodüksiyon ve kurgu hizmetleri sağlıyoruz.

sofilm_yapim_şirketi.jpg

Youtube İçerik Üretimi

Youtube kanalınız için fikirler üretip çekimlerini gerçekleştiriyoruz. Kanalınız için nitelikli videolar hazırlıyoruz.

burak_yedekci_yapimci_sofilm_copy.jpg

Kurumsal Belgesel Yapımı

Tüm marka ve kurumlar için hedef kitlesi ve bütçesi doğrultusunda kurumsal belgesel filmi hizmetini SOFILM olarak sizlere sunuyoruz.

sofilm_yapım.jpg

Neden Kurumsal Belgesele İhtiyacınız Var?

Tanıtım filmi mi, Belgesel mi?

Günümüzde özel sektör ve kamu kuruluşları dijital görünürlülüklerinde kurumsal belgesel kullanımına başladı. Peki bu tarz video içerik üretimi şirketlere nasıl fayda sağlıyor?

     Belgeseller uzun yıllar boyunca, saatler süren videolar, konuların ve ilgili bilgilerin detaylarına derinlemesine giren, sadece belirli bir zümreye hitap eden işler olarak algılandı. İzleyicileri marka ve ürünlerine çekmek isteyen kurumlar, belgeselin özgün öyküler anlatabilen benzersiz ve anlaşılabilir yolundan yararlanamadı. Ancak son yıllarda internet, akıllı telefonlar ve sosyal medya platformları çoğaldıkça, yeni bir belgesel formatı pazarı gelişti ve fethetti: markalı belgeseller diğer adıyla kurumsal belgeseller. Belgesellerin özgün ifade biçimi izleyicileri belirli duyguya sokmak için sanatsal bir hikaye anlatım aracı olarak son 5 yıldır sıklıkla ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinde tercih edilmektedir. 
     Geleneksel reklamcılık pazarlamaya odaklanırken, kurumsal belgeseller genellikle markanın değerlerini, misyonunu veya ruhunu yansıtan bir hikaye anlatmaktadır. Örneğin bir projede, posta binasını ve çalışanlarını göstermek yerine, sahibine ulaşamayan bir mektubun hikayesini görselleştirmek izleyicide merak uyandırarak videonun izlenme ve akılda kalma süresini arttırmaktadır. Artık video projeler sadece bir şeyleri göstermek yerine, gösterdiği şeyin hikayesini de anlatabilmelidir. Standart şablonda hazırlanmış tanıtım filmlerinin aksine kurumsal belgesel projeler markalara yaratıcı olma ve markaya özel uyarlanmış içeriğe sahip olma şansı verir.
     Buna ek olarak belgesel tarzı içerik oluşturmak için kurum ve markaların büyük bütçe ve kaynaklara sahip olması gerektiği konusunda yaygın bir yanlış algı oluşmuş durumdadır. Tüm marka ve kurumlar için hedef kitlesi ve bütçesi doğrultusunda kurumsal belgesel filmi hizmetini SOFILM ekibi olarak sizlere sunmaktayız. Aklınıza takılan tüm soruları ve merak ettiğiniz detayları info@sofilm.com.tr adresine gönderebilirsiniz. Şirketimiz İzmir Ticaret Odası ve SE-YAP (Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği) üyesi olup, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Eseri Sürekli Yapımcı Belgesine sahiptir.