NELER YAPIYORUZ

Sinema filmi, belgesel ve reklam filmi yapımı ve post prodüksiyon işlerinizde çözüm ortaklığı sağlıyoruz. Kurumsal kimliğinizin bilinirliliğini arttırmak dijital platformlarda daha fazla kişiye ulaşmak için hedef kitlenize uygun içerikler tasarlıyoruz. Özel sektör, kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak projeler gerçekleştiren ekibimiz ile proje başlangıcından iş teslim sürecine kadar her aşamada sizleri bilgilendirerek proje sürecini tamamen şeffaf yürütüyoruz.

SOFILM AND CO.

Sosyal Medya İçerik Üretimi

Instagram, facebook gibi dijital medya platformlarında hayata geçirmek istediğiniz projelerinizi değerlendirerek hedef kitlenin ilgisi yönünde geliştiriyoruz.

Youtube İçerik Üretimi

Youtube kanalınız için fikirler üretip çekimlerini gerçekleştiriyoruz. Kanalınız için nitelikli videolar hazırlıyoruz.

Kurumsal Belgesel Yapımı

Tüm marka ve kurumlar için hedef kitlesi ve bütçesi doğrultusunda kurumsal belgesel filmi hizmetini SOFILM ekibi olarak sizlere sunuyoruz.

Neden Kurumsal Belgesele İhtiyacınız Var?

Tanıtım filmi mi, Belgesel mi?

Günümüzde özel sektör ve kamu kuruluşları kurumsal görünürlülüklerinde kurumsal belgesel kullanımına başladı. Peki bu tarz video içerik üretimi kurumlara nasıl fayda sağlıyor?

     Belgeseller uzun yıllar boyunca, saatler süren videolar, konuların ve ilgili bilgilerin detaylarına derinlemesine giren sadece belirli bir zümreye hitap eden işler olarak algılandı. İzleyicileri marka heyecanıyla çekmek isteyen kurumlar, belgeselin özgün öyküler anlatabilen benzersiz ve anlayışlı yolundan yararlanamadılar. Ancak son yıllarda internet, akıllı telefonlar ve sosyal medya platformları çoğaldıkça, yeni bir belgesel formatı pazarı gelişti ve fethetti: markalı belgeseller diğer adıyla kurumsal belgeseller. Belgesellerin özgün ifade biçimi izleyicileri belirli duyguya sokmak için sanatsal bir hikaye anlatım aracı olarak son 5 yıldır sıklıkla ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinde tercih edilmektedir. 

        Geleneksel reklamcılık pazarlamaya odaklanırken, kurumsal belgeseller genellikle markanın değerlerini, misyonunu veya ruhunu yansıtan bir hikaye anlatmaktadır. Örneğin posta binasını ve çalışanlarını göstermek yerine, sahibine ulaşamayan bir mektubun hikayesini görselleşirmek izleyicide merak uyandırarak videonun izlenme ve akılda kalma süresini arttırmaktadır. Artık video projeler sadece bir şeyleri götermek yerine, gösterdiği şeyin hikayesini de anlatabilmelidir. Standart şablonda hazırlanmış tanıtım filmlerinin aksine  kurumsal belgesel projeler markalara yaratıcı olma ve markaya özel uyarlanmış içeriğe sahip olma şansı verir.

Buna ek olarak belgesel tarzı içerik oluşturmak için kurum ve markaların büyük bütçe ve kaynaklara sahip olması gerektiği konusunda yaygın bir yanlış algı oluşmuş durumdadır. Tüm marka ve kurumlar için hedef kitlesi ve bütçesi doğrultusunda kurumsal belgesel filmi hizmetini SOFILM ekibi olarak sizlere sunmaktayız. Aklınıza takılan tüm soruları ve merak ettiğiniz detayları info@sofilm.com.tr adresine gönderebilirsiniz. Şirketimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Eseri Yapımcısı Belgesine sahiptir.

© 2020 by SOFILM AND CO. info@sofilm.com.tr